Ekonomi

Aracı olan vatandaşların her sabah kontrol ettiği akaryakıt fiyatları dalgalanmayı sürdürüyor. Benzin ve Brent petroldeki artışla değişmeye başlayan akaryakıt fiyatları gelen ÖTV zammı sonrası 40 liraya aşmıştı. Sektör kaynaklarından yapılan..

Aracı olan vatandaşların her sabah kontrol ettiği akaryakıt fiyatları dalgalanmayı sürdürüyor. Benzin ve Brent petroldeki artışla değişmeye başlayan akaryakıt fiyatları gelen ÖTV zammı sonrası 40 liraya aşmıştı. Sektör kaynaklarından yapılan açıklamaya göre ise, benzin ve motorinde çok yakında 50 TL görülebilir.

Aracı olan vatandaşlar, her sabah akaryakıt fiyatlarını kontrol etmeye devam ediyor, ancak fiyatlar giderek artan bir dalgalanma gösteriyor.

Benzin ve Brent petrolündeki artışın etkisiyle değişmeye başlayan akaryakıt fiyatları, son gelen ÖTV zammıyla birlikte 40 liraya yaklaşmıştı.

Sektör kaynaklarından yapılan açıklamaya göre ise, benzin ve motorin gibi akaryakıt türlerinde yakın zamanda 50 TL’yi görmemiz muhtemel.

Brent Petrol fiyatlarının 95 dolara kadar çıkması bununla beraber uzmanların ABD’de yaşanan stok sorunlarından dolayı daha da çıkacağını belirtmesi akaryakıt fiyatlarına gelecek yeni zammın habercisi oluyor.

Bununla beraber sektör temsilcilerinin de akaryakıta zammın gelmesinin muhtemel olduğuna dair açıklamaları vatandaşları tedirgin ediyor.

Bir sektör temsilcisi akaryakıt zamları hakkında; ‘Zammın gelmesi kesin. Motorin 45 TL sınırına dayanır. Benzin de 44 liraya kadar yükselir. Bu zam araçları otoparka çektirir’ yorumunu yaptı. Yaptığı yorum ile dikkatleri üzerine çeken sektör temsilcisinin yorumu vatandaşları tedirgin etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL