Gündem

MİLLET İTTİFAKI KÖYLERDE İLGİYLE KARŞILANIYOR

Düzce CHP Milletvekili Adaylarının köy gezileri devam ediyor. Adaylar gittikleri köylerde büyük bir ilgiyle karşılanıyor.  Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları  Düzköy, Boğaziçi ve Kabalak köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy..

MİLLET İTTİFAKI KÖYLERDE İLGİYLE KARŞILANIYOR

Düzce CHP Milletvekili Adaylarının köy gezileri devam ediyor. Adaylar gittikleri köylerde büyük bir ilgiyle karşılanıyor. 


Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Adayları  Düzköy, Boğaziçi ve Kabalak köylerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy gezilerindeki sohbetlerde ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem ve Ortak Mutabakat Metni hakkında bilgiler veriliyor. Milletvekili 1’inci sıra adayı Talih Özcan ülkenin şahıslara göre değil, anayasa ve yasalarla yönetileceğini belirtti ve şu görüşlere yer verdi, ‘ Millet İttifakı olarak 6 partinin uzlaşarak hazırladıkları Ortak Mutabakat Metni bulunuyor. Bu metinde tarımdan sanayiye kültürden spora kadar her alanda neler yapacağımız maddeler halinde tek tek yazılı. Millet İttifakı olarak bizler inanarak, ülkenin menfaatleri için bir araya geldik.Sizler de bize inanın ve bu ülkeyi aydınlık yarınlara çıkaralım’ dedi. CHP 2’inci sıra Milletvekili Adayı Aslıhan Akbal Tüysüz de yaptığı konuşmada özetle şu görüşlere yer verdi, ‘ İktidar özellikle Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile birlikte ülkeyi TEK ADAM rejimine göre yönetiyor. Bir kişinin söyledikleriyle, talimatlarıyla ülkeyi yönetiyorlar, aslında yönettiklerini zannediyorlar. Bu ülkenin kökleşmiş kurumları talimat almadan iş yapmıyor. Dolayısıyla tek bir kişinin iradesi hakim. Oysa bizler halkın iradesini ortaya koyacağız. Demokrasiyi tam kurum ve kurallarıyla harekete geçireceğiz’.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL