Ekonomi

KOBİ’lerin Kredi Garanti Limiti 150 Milyon Liraya Çıkarıldı

KOBİ’lerin Kredi Garanti Limiti 150 Milyon Liraya Çıkarıldı Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, KOBİ’lerin kredi garanti sisteminden kullanabileceği kredi garanti limitinin 100 milyon..

KOBİ’lerin Kredi Garanti Limiti 150 Milyon Liraya Çıkarıldı

KOBİ’lerin Kredi Garanti Limiti 150 Milyon Liraya Çıkarıldı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla, KOBİ’lerin kredi garanti sisteminden kullanabileceği kredi garanti limitinin 100 milyon liradan 150 milyon liraya çıkarıldığını açıkladı.

Şimşek paylaşımında, KOBİ dışı büyük işletmeler için ise limitin 350 milyon liradan 500 milyon liraya çıkarıldığını belirtti.

Bakan Şimşek paylaşımında, ”KOBİ’lerin kredi garanti sisteminden kullanabileceği kredi garanti limitini 100 milyon TL’den 150 milyon TL’ye artırdık. Bu rakamı KOBİ dışı büyük işletmeler için de 350 milyon TL’den 500 milyon TL’ye yükselttik. Bu düzenlemeler dün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Bankacılık sistemindeki sınırlı kaynaklarımızı yatırıma, üretime ve ihracata kanalize etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL