Gündem

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemle üzerinde durduğu şehrin gerdanlığı olması öngörülen Asar Deresi Projesi, iki yakayı birleştirecek köprü temellerinin beton atma işlemi ile devam ediyor. Proje kapsamında, ikinci..

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün önemle üzerinde durduğu şehrin gerdanlığı olması öngörülen Asar Deresi Projesi, iki yakayı birleştirecek köprü temellerinin beton atma işlemi ile devam ediyor. Proje kapsamında, ikinci köprünün birinci ayak temel beton dökümü yapıldı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile hazırlanan ve tamamlandığında Düzce’ye yüzlerce yıl hizmet edecek olan şehrin gerdanlığı konumundaki Asar Deresi Projesinin ilk etabı tüm hızıyla ilerliyor.

Üç etaptan oluşan ve Küçüksu ile Şaguç köprüleri arasında sürdürülen ilk etabında daha önce temel atma, fore kazıkların çakılması ve 430 metrelik proje alanının bir kısmında bulunan amfi basamakların yapımı tamamlanırken, son olarak ise Ankara’da üretilen ve dere üzerine yerleştirilecek birinci köprüyü taşıyacak olan bir ve ikinci ayakların
çelik soketleri Düzce’ye getirilerek yerleştirilmişti.

Ekipler, projenin, hem kendi alanında hem de çevresinde olumsuzluk yaşanmaması için de güvenlik önlemlerini had safhaya çıkartırken, ikinci köprünün demirlerinin bağlanmasının ardından birinci ayak temel betonunun döküm işlemini de gerçekleştirerek önemli bir eşiği daha aşmış oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL