Güncel

Düzce’nin Eko Turizmdeki Potansiyeli Paneli Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonuyla Turizm Gazetecileri Kerem Köfteoğlu, Mehmet Ali Doğan, Sebahattin Ercan, Ersin Ayvacı, Aylin Saraçoğlu ve Ümit Polatcan’ın katılımıyla Düzce’nin Eko Turizmdeki Potansiyeli Paneli konulu panel..

Düzce’nin Eko Turizmdeki Potansiyeli Paneli Gerçekleştirildi

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonuyla Turizm Gazetecileri Kerem Köfteoğlu, Mehmet Ali Doğan, Sebahattin Ercan, Ersin Ayvacı, Aylin Saraçoğlu ve Ümit Polatcan’ın katılımıyla Düzce’nin Eko Turizmdeki Potansiyeli Paneli konulu panel gerçekleştirildi.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık’ın ev sahipliğinde gerçekleşen panele; Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Günden, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur
Aynan, Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Zonguldak TSO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir, Sivil Toplum Kuruluşları ile çok sayıda davetli katılım sağladı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce’nin sahip olduğu turizm ve doğa avantajlarının yeterli seviyede değerlendirilebilmesi amacıyla gerek kamu gerekse sivil toplum kuruluşları olarak çok fazla çalışma yaptıklarını belirterek, “Bildiğiniz gibi, Düzce, iki büyük şehrin ortasında yer almakta. Birçok etkenden
kaynaklı olarak, ilimizin turizm potansiyelini gerektiği kadar kullanamıyoruz. Dünyanın küçüldüğü, iletişim ve ulaşımın kolaylaştığı bu dönemde insanlar şehirlerin karmaşasından kaçıp, dinlenmek, huzur bulmak için arayışlar içerisine girmektedir. Özellikle son dönemde,
doğa ve eko turizm konuları sıklıkla gündeme gelmekte, tatilcilerin de fazlasıyla tercih ettikleri seçenek olmuştur.

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası olarak, vizyon ve misyonumuza uygun şekilde, bölge turizminin gelişimine katkı sağlamaya, bölgenin turizm potansiyelini canlandıracak çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Bilindiği üzere yeni dönemde odamız bünyesinde Turizm Ar-Ge ofisi kurduk.
Ofisimizi hayata geçirmemizle birlikte, gerek kamu kuruluşları ile gerekse özel sektör paydaşlarımızla, hızlı bir koordinasyon sağladık. Geçtiğimiz günlerde sizlerin de yakından takip ettiği üzere Düzce’nin sevilen ekran yüzlerini de projeye dahil ederek Düzce’ye Gelsene sloganıyla başlattığımız video serisi ile Düzce’nin adını tüm Türkiye’ye duyurmaya çalışıyoruz.

Düzce’nin Turizminin canlanması hak ettiği noktaya gelebilmesi amacıyla yerelde ve ülke genelinde büyük özveri ile çalışmalar yapan başta Sayın Valimiz Cevdet Atay, Sayın Bakanımız Dr. Faruk Özlü, Milletvekillerimiz ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Program, Kerem Köfteoğlu moderatörlüğünde Düzce’nin sahip olduğu eko turizm potansiyeli, yatırım avantajları, yatırıcıları çekme yöntemleri, turist çekme yöntemleri, tanıtım ve destinasyon çalışmaları gibi birçok konuya açıklık getirildi. Panelin son bölümünde panelistlere Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, Bolu TSO Yönetim
Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü İlknur Aynan ve Düzce Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Cengiz Tuncer panelistlere hediye takdim ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL