Gündem

Çilimli İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Şube ekipleri okul servis şoförlerine eğitim ve bilgilendirme semineri verdi. Türkiye genelinde tüm okullar 11 Eylül Pazartesi günü eğitim öğretim dönemi başlayacak. Bu çerçevede “Okul..

Çilimli İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Şube ekipleri okul servis şoförlerine eğitim ve bilgilendirme semineri verdi.

Türkiye genelinde tüm okullar 11 Eylül Pazartesi günü eğitim öğretim dönemi başlayacak. Bu çerçevede “Okul Yolunda Her Şey Yolunda” sloganıyla ülke genelinde başlatılan kampanya çerçevesinde, Çilimli İlçe Emniyet amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği okul servis şoförlerine yönelik trafik güvenliği eğitimi ve bilgilendirme faaliyetleri ile ilgili seminer verdi.SEMİNERDE, 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ HUZUR VE GÜVEN İÇİNDE SÜRDÜRÜLMESİ İÇİN, OKUL SERVİS ARACI ŞOFÖR VE REHBER PERSONELLERİNİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR AKTARILDI.

Karayolu Trafik Güvenliği eylem planı kapsamında “Okul Yolunda Herşey Yolunda” sloganı ile başlatılan kampanya kapsamında ilçe’de  faaliyet gösteren okul servis şoförlerine yönelik Çilimli İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro Amirliği personeli 09/09/2023 günü İbrahim Hoşver İlköğretim okulu toplantı salonunda Trafik Güvenliği Eğitim semineri verildi.Çilimli Şoförler Odası Başkanı Adem Karslıoğlu‘nun da hazır bulunduğu seminerde sürücülere Okul Servis Araçları Yönetmeliği’nin yanı sıra trafik adabı, aşırı hızın tehlikeleri, rehber personelin önemi ve trafik güvenliğinde alınabilecek tedbirler hakkında bilgi verildi. Seminerin asıl amacı servis şöförlerinin bilinçli servis taşımacılığı yapmaları çocukların güvenilir ve bilinçli  söför eğitimine katkıda bulunmak olduğuğu bildirildi.Şoförlerin taşımacılık hakkında sorun ve önerilerinin de görüşüldüğü seminer 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılının tüm ülkemize hayırlı olması dilekleri ile son buldu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL