Gündem

CHP DÜZCE İL BAŞKANI CEMŞİT ”ATIL DURUMDA OLAN OKULLAR İLGİ BEKLİYOR”

Semih Cemşit CHP DÜZCE İL BAŞKANI: Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, depremde hasar alan okullarla ilgili video paylaştı. Okulların atıl durumda olduğunu belirten Cemşit, “ Düzce’de eğitimin geldiği..

Semih Cemşit CHP DÜZCE İL BAŞKANI: Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Semih Cemşit, depremde hasar alan okullarla ilgili video paylaştı.

Okulların atıl durumda olduğunu belirten Cemşit, “ Düzce’de eğitimin geldiği durumu sizlerin de görmesini istedim. Düzce’nin en başarılı okullarından Turgut Özal Anadolu Lisesi, Düzce Fen Lisesi altıl’ı bir durumda. Bu binaların ne olacağı belli değil. Burada öğrenim gören öğrencilerimiz bir çok farklı okullara dağıtıldılar. Oradaki binalar boş, binalar sahipsiz bir şekilde ve binalarla alakalı ne yapılacağını kimse söylemiyor. Velilerin ve öğrencilerin durumlarını en başından beri takip ediyorum.” dedi.

Kasım ayında yaşanan depremden sonra belirsizliğin hala devam ettiğini dile getiren Cemşit ,” Bu binaların yıkılıp yerine yeni binalar yapılarak Düzce’de eğitimin ayağa kaldırılması bizler için çok önemli bir konu. Buradan Milli Eğitim Müdürümüze be Sayın Valimize sesleniyorum. Ne olursunuz bu öğrencilerin sesini duysunlar. Bir an önce okulların yapımına başlasınlar.” şeklinde konuştu.

Covid döneminde öğrencilerimizin uzaktan eğitimle eğitimlerini tamamlamak zorunda kaldıklarını belirten Cemşit,” Önümüzde çok ciddi bir sınav var, üniversite sınavı. Bu sınavda çocuklarımıza başarılar diliyorum. İnşallah hayal ettikleri hayalini kurdukları meslekleri edinebilecek okullari kazanırlar ve ben buradan hepsine başarılar diliyorum.” dedi.Semih Cemşit CHP DÜZCE İL BAŞKANI: Arkadaşlar iyi çalışmalar diliyorum. Video uzun olduğu için parçalı yollayabildim. İyi günler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Videolar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL