Yaşam

Bursa Gemlik’te Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Bursa Gemlik’te Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı BURSA – BHA Kutlama etkinlikleri, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunma töreniyle başladı. Gemlik Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından..

Bursa Gemlik’te Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Bursa Gemlik’te Düşman İşgalinden Kurtuluşun 101. Yılı Coşkuyla Kutlandı

BURSA – BHA

Kutlama etkinlikleri, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşen çelenk sunma töreniyle başladı. Gemlik Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından sunulan çelenkler, bölgenin kurtuluş mücadelesinin simgesi olan Atatürk Anıtı’na sunuldu. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın coşkulu bir şekilde okunmasıyla devam etti. Ayrıca, milli birliği ve bağımsızlığı temsil eden üç pare top atışı yapıldı.

Kutlamanın bir diğer önemli ayağı ise İskele Meydanı’nda gerçekleşti. Halk oyunları gösterileri, renkli kıyafetleri ve enerjileriyle izleyicilere coşkulu anlar yaşattı. Ayrıca, eğitimli köpeklerin gösterisi de izleyicileri hayran bıraktı. Gemlik Belediye Başkan Vekili Galip Gür, günün anlam ve önemine ilişkin duygusal bir konuşma yaptı ve 11 Eylül’ün emperyalistlere verilen unutulmaz bir ders olduğunu vurguladı.

Gemlik Belediye Başkan Vekili Galip Gür, konuşmasının devamında, Türkiye’nin dört bir yanında hainlere karşı mücadele eden kahraman güvenlik güçlerine de övgüler yağdırdı ve onlara güç ve kuvvet diledi.

Kutlama etkinliklerinin en duygusal anlarından biri ise Gemlik’in kurtuluşunda şehit düşen Yüzbaşı Cemal, Hafız Mehmet Efendi ve Er Mehmet Ali’nin Emetullah Hatun Cami yanındaki kabirlerinin ziyaretiydi. Protokol üyeleri, şehitlerimize olan minnet ve saygılarını dile getirerek dualar okudu ve karanfiller bıraktılar.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL