Sağlık

1-30 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı Etkinlikleri Kapsamında; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekipleri, kanser hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek ve kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi..

1-30 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı Etkinlikleri Kapsamında; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı ekipleri, kanser hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek ve kanserde erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Poliklinik girişinde stant açılarak farkındalık etkinliği düzenledi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kanser Biriminde görevli personellerce gerçekleştirilen etkinlikte, standı ziyaret eden vatandaşlara ve hastane personellerine kanser hastalığı ve erken teşhisin önemi konularında bilgilendirmeler yapılarak, karbonmonoksit ölçümü gerçekleştirildi.

Etkinlik kapsamında ayrıca kanser için önemli bir risk faktörü olan sigaranın zararlarına dikkat çekilerek, sigara bırakma polikliniği hakkında bilgi verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL