Gündem

AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI PROJESİNİ ANLATTILAR

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Talip Özcan İl Başkanı Semih Cemşit  ve partililer Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun  Aile Destekleri Sigortası projesini kapı kapı gezerek Düzceli vatandaşlara anlatmak üzere kapı kapı dolaşmaya..

Millet İttifakı Düzce Milletvekili Adayı Talip Özcan İl Başkanı Semih Cemşit  ve partililer Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlunun  Aile Destekleri Sigortası projesini kapı kapı gezerek Düzceli vatandaşlara anlatmak üzere kapı kapı dolaşmaya başladılar.

AİLE DESTEK SİGORTASI NEDİR ?

“Aile Sigortası, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet’in inşası sürecinde atılacak çok önemli bir adımdır.” Sosyal demokrat Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet oluşturmayı bütün hedeflerinin üstünde tutar. Bu nedenle CHP’nin büyük bir kararlılıkla yaşama geçirmek istediği Aile Sigortası programı, Türkiye’de güçlü bir Sosyal Devlet’in inşası sürecinde atılacak çok önemli bir adımdır. Aile Sigortası, toplumu oluşturan en küçük birlik olan “aile”yi korumayı amaçlar. Çünkü aileler aşsız, işsiz kalmadığında toplumun bütünü korunuyor demektir. CHP, Aile Sigortası ile çağdaş bir sosyal güvenlik sistemi ve sosyal koruma ağı geliştirecektir. Aile Sigortası, inanç ve köken ayrımı gözetmeksizin, her yurttaşı her türlü dışlanmışlıktan korumayı ve yoksulluğu ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Nesnel ölçütlerle, bireyin ve ailenin onurunu güvence altına alan bir sosyal destek yaklaşımı, Aile Sigortası uygulamasının temel çıkış noktası olacaktır. Aile Sigortası’yla ilgili her türlü tartışma ve bu programın uygulanması için gereken maddi kaynakla ilgili her türlü soru, bu temel toplumsal dönüşüm savı ve sosyal adalet hedefi dikkate alınarak ortaya atılmalıdı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Videolar

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL