Genel

YAVRU VATAN KKTC BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN YEREL BASINA SAYGISIZLIK

  Antalya’da yayın yapan Antalya Takip Gazetesi (www.antaylatakip.com)Haberine göre KKTC Antalya Başkonsolosluğu Antalya Basına “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu daveti hk.” başlıklı mail atarak yapılacak olan 15..

YAVRU VATAN KKTC BAŞKONSOLOSLUĞU’NDAN YEREL BASINA SAYGISIZLIK

 

Antalya’da yayın yapan Antalya Takip Gazetesi (www.antaylatakip.com)Haberine göre KKTC Antalya Başkonsolosluğu Antalya Basına “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu daveti hk.” başlıklı mail atarak yapılacak olan 15 Kasım cumartesi yapılacak olan Cumhuriyet Resepsiyonuna davet edilmesi üzerine Yerel Basın Mensupları Resepsiyona alınmadı, Resepsiyona alınmayan basın mensupları KKTC Antalya Başkonsolosluğu’na tepki gösterdi, Yapılan davete icabet etmek istedik Konsolosluk görevlileri hem davet edip hem’de içeri almamaları Antalya Yerel Basını’nı Basın Olarak Görmüyorlar ise neden Yerel Basın’a Davet Maili gönderiyorlar tepkilerini dile getirdi.

KKTC Antalya Başkonsolosluğu Antalya Basına “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu daveti hk.” başlıklı mail atarak yapılacak olan 15 Kasım cumartesi yapılacak olan Cumhuriyet Resepsiyonuna davet çağrısında bulunuyor.

KKTC Antalya Başkonsolosluğu Antalya Yerel Basın’ına“ Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu daveti hk.” başlıklı mail atarak yapılacak olan 15 Kasım cumartesi yapılacak olan Cumhuriyet Resepsiyonuna davet çağrısında bulunuyor.

Ayrıca ek yolladıkları Word dosyasında “ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ ANTALYA BAŞKONSOLOSLUĞU

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosluğu 15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu programı 13 Kasım 2022 günü İstanbul Taksim’de gerçekleştirilen hain saldırı nedeniyle ertelenmişti.

15 Kasım Cumhuriyet Resepsiyonu 3 Aralık 2022 Cumartesi saat 19.30’da Antalya Orduevi’nde gerçekleştirilecektir.

Teşrif ve katılımlarınız saygıyla arz olunur

Cem Topçu Başkonsolos” ifadeleri kullanılmış.

Davetiye üzerine gittiğimiz Cumhuriyet Resepsiyonuna yerel basın olmamızdan dolayı içeri alınmadık.

Hem Davetiye yolluyorsunuz hemde cumhuriyet resepsiyonu’na yerel basın diye almıyorsunuz. Biz basın olarak Yavru Vatan dediğimiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine zarar verilecek her haberden kaçtık ki! Kıbrıs bizim yavru vatanımızdır demiştik.

Ama bugün yapılan bu skandal saygısızlık hiçbir şekilde affedilemez.

Skandal saygısızlığın bir diğer yönü de  “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Antalya Başkonsolosu Cem Topçu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 39. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle düzenlenecek olan çelenk törenine teşriflerinizi arz eder.

Yer: Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı

Tarih: 15 Kasım 2022, Sah

Saat: 09:30”

Yerel basını basın olarak görmediği halde sabahın köründe çelenk törenine teşriflerinizi bekliyorlarmış.

Yerel basın olarak sizlerin oyuncağınız yâda kullanabileceğiniz bir kurum değildir.

Hem davet edeceksin hemde resepsiyonu’na almayacaksın bu skandal saygısızlığa devam ettirip çelenk bırakma törenine çağıracaksınız.

Bu konuda en büyük saygı duyduğum kişi Sayın Antalya Valimiz Ersin Yazıcı’dır. Birçok basın davetlerine katıldık veya katılamadık.

Ama hiçbir zaman resepsiyonlara çağırmamazlık yapmadı.

Yerel Basını görmezden gelmesi ve yaptığı Skandal saygısızlık Yavru Vatan KKTC  yetkilileri için çok bir ayıptır.

Bu Saygısızlığı KINIYORUM…

Ayrıca Cumhuriyet Resepsiyonu Ordu Evinde yapılıyor olması münasebetiyle Tugay Komutanı veya Komutanlarının Antalya Yerel Basınına destek çıkması lazımken ayrımcılık yapıyorsa bu konuyu da Sayın Antalya Valimiz Ersin Yazıcı’ya havale ediyorum.

Kaynak : www.antalyatakip.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL