ÖZEL HABER

VERGİ YAPILANDIRMASINDA 1. TAKSİTİNİ ÖDEMEMİŞ OLANLAR İÇİN SON GÜN 31 MAYIS !

Vergi borcu olanlar yapılandırmada son günü kaçırmayın, 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili açıklamada bulunarak, “Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması ve mükelleflerimize de birikmiş olan borçlarını ödemede kolaylık sağlaması..

VERGİ YAPILANDIRMASINDA 1. TAKSİTİNİ ÖDEMEMİŞ OLANLAR İÇİN SON GÜN 31 MAYIS !

Vergi borcu olanlar yapılandırmada son günü kaçırmayın, 6736 sayılı Yapılandırma Kanunu ile ilgili açıklamada bulunarak, “Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması ve mükelleflerimize de birikmiş olan borçlarını ödemede kolaylık sağlaması için 6736 sayılı kanun çıkarıldı.

Bir takım ihlaller olması sebebiyle yapılan bu yapılandırmada mükelleflerimizi ihlalden korumaya çalıştık. Yasanın getirdiği imkanlarla alakalı, taksit ödemeleri konusuna ve yapacağımız faaliyetler hakkında basın aracılığıyla mükelleflerimizle paylaşmak istiyoruz” dedi.

Kanunun getirdiği avantajlardan yararlanmanın şartlarını açıklayan, “İlk taksiti ödeyenler ikinci taksiti ödeyecek. İlk taksiti ödememiş olup ihlale düşen mükelleflerimiz için ise asıl avantaj, herhangi bir ceza ödemeksizin 31 Mayıs’a kadar iki taksiti de ödeme olacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL