featured

TOPLUM YARARINA PROGRAM İLE  200 KİŞİ ALINACAK

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzce İşkur İl Müdürlüğü Toplum Yararına Program ile 200 kişi alınacağını duyurdu Düzce İşkur İl Müdürlüğü’’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.

23 Kasım 2022 tarihinde İlimiz Gölyaka İlçesi Sarıdere Köyü merkez üssünde meydana gelen deprem afeti nedeniyle İlimiz genelinde birçok binada maddi hasar meydana gelmiş olup hasar tespit çalışmaları hızla devam etmektedir. Tüm kamu kurum ve kuruluşları deprem nedeniyle meydana gelen olağanüstü durumun hızla normalleştirilmesi için yoğun çaba sarf etmektedir.

Deprem sonrası hasar gören kamusal altyapının hızlıca toparlanması için sahada daha fazla insan gücüne ihtiyaç duyulduğundan; Sayın Valimiz Cevdet ATAY’ın talimatlarıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nden 200 kişilik Toplum Yararına Projesi uygulanması için kontenjan talep edilmiştir. İlimizin TYP talebi uygun görülerek 6 ay sürecek 200 kişilik kontenjan tahsis edilmiştir.

İlimiz merkezi ve ilçelerinde kamusal altyapının iyileştirilmesi, çadır alanları ve konteynır alanlarının oluşturulması ve temizliği, hasarlı binaların onarım çalışmaları ve gerekli görülen alanlarda destek hizmeti sağlaması amacıyla (200) kişiye yönelik 6 ay süreli Toplum Yararına Programı başvuruları 3/12/2022 tarihinde başlayacak olup projeye son müracaat tarihi 7/12/2022 olarak belirlenmiştir. İşe başlama tarihi 15/12/2022 olacaktır.

Projede çalışmak isteyen kişiler müracaatlarını ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefon marifetiyle veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) online olarak yapılabilecektir. Ayrıca kurumdan da başvuru yapılabilecektir.

Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacaktır.

Programa başvuru yapacak adayların;

– İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

–  Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

– İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

–  İl sınırları içinde ikamet etmek,

– Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

– Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç),  şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3 ncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacaktır.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacaktır. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacaktır. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecektir.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde BAĞ-KUR’lu olanlar programa katılamazlar.

Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamazlar.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamazlar.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi Toplum Yararına Programı Yürütülmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Genelgenin 12 nci maddesinin 2 fıkrasının d bendi kapsamında belirlenecektir. Kamuoyuna Saygılarımızla duyurulur. 2/12/2022

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TOPLUM YARARINA PROGRAM İLE  200 KİŞİ ALINACAK

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Bizim Düzce Gazetesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin