Güncel

KAYIP ARANIYOR

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için yoğun çalışma gösterip sahaya çıkan İyi Parti, Düzce’de seçime girmeyecek. İyi bir liste ile bir milletvekilliğini zorlaması beklenen partinin bir anda CHP’yi desteklemesi..

KAYIP ARANIYOR

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için yoğun çalışma gösterip sahaya çıkan İyi Parti, Düzce’de seçime girmeyecek. İyi bir liste ile bir milletvekilliğini zorlaması beklenen partinin bir anda CHP’yi desteklemesi kafalarda soru işareti oluşturdu. 

Düzce’de güçlü aday adayları ile sahada basılmadık yer bırakmayan İyi parti, 14 mayıs seçimlerinde Düzce’den aday çıkartmama kararı aldı. Millet ittifakı bünyesinde CHP’yi destekleyecek olan İYİ Parti’de soğuk rüzgarlar ediyor. İl Başkanı Yunus Özay Er, teşkilatına bu durumu büyük üzüntü içerisinde anlattığı iddia edilirken, CHP listelerinden aday adayı olup olmayacağı soruldu. Aday adayı olan 18 isimden 11’i, ‘İyi parti çatısı altından seçime giremeyeceksek, biz yokuz’ diyerek CHP listelerine girmeyi kabul etmedi. Kalan 9 kişi ise bu teklifi kabul etti. Millet ittifakı üyesi CHP’ye bu 9 isim belirtilirken, teşkilat üyeleri ‘Sahaya çıkıyoruz, geziyoruz insanlardan oy istiyoruz. İYİ parti olarak seçime girmezsek bu insanlardan nasıl oy isteyeceğiz. Bir daha sahaya çıkamayız.Biz kiralık teşkilatmıyız” ifadelerini kullanarak Başkan’a Er’e tepki gösterdi. başkan Er ise bu tepkilere cevap veremediği iddia edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL