Güncel

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Düzce Belediyesi, bir yerel basın organında çıkan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman hakkındaki eksik ve asılsız haberlere ilişkin basın açıklaması yayımladı. Açıklamada; iddiaların kaynağı, hukuki süreç ve şahıslar arası..

DÜZCE BELEDİYESİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

Düzce Belediyesi, bir yerel basın organında çıkan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman hakkındaki eksik ve asılsız haberlere ilişkin basın açıklaması yayımladı.

Açıklamada; iddiaların kaynağı, hukuki süreç ve şahıslar arası husumetin neden olduğu gelişmelere dikkat çekilerek Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Oya Kocaman’ın şahsının hedef gösterildiği ve iddiaların yargı aşamasında olan bir konu üzerine kamuoyunu yanlış yönlendirici ifadeler taşıdığı belirtildi. Yapılan yazılı açıklamalarda şu ifadelere yer verildi:

“DÜZCE’DE BİR YEREL BASIN ORGANINDA YER ALAN BELEDİYEMİZİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMA AMACINA YÖNELİK

Haberle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

1- Haber konusu olay iki eski ortağın anlaşamamaları sebebi ile süreç birbirlerini şikayet etmeleri ile başlamıştır. Belediyemizin taraf olduğu bir durum söz konusu değildir.

2- Belediyemiz her iki şahsa karşı bugüne kadar hiçbir şekilde taraf olmamış, her zaman bilgi ve belgelere göre karar almıştır.

3- Konu; husumetli taraflarca mahkemeye intikal ettirilmiş, yürütmeyi durdurma dahil her defasında mahkeme kararları belediyemiz tarafından uygulanmıştır.

4- Hukuki sürecin henüz tamamlanmadığı bir aşamada, Belediyemizin yöneticilerini suçlayıcı bir haber yapılması söz konusu yayın organının bu süreçten bir kazanç elde etme çabası olarak değerlendirilmektedir.

Haberde bahsi geçen davayla ilgili hukuki süreç devam etmektedir. Devam eden hukuki bir süreç ile ilgili kurumumuzun yargıyı etkileyebilecek bir yorumda bulunması mümkün değildir. Belediyemiz tarafından gerekli itirazlar ilgili yerlere yapılacaktır. Bu konu ile ilgili Belediye Encümenimizde alınan karar; oy birliği ile alınmış olup, haberde bahsedilen iddialar gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir.

Konu ile ilgili Başkan Yardımcımız Sayın Oya Kocaman’a isnat edilen iddialar ise gerçek dışıdır. Bu ve benzeri eksik bilgi ile donatılmış iddialar, Belediye Başkanımızın ekibine ve çalışma arkadaşlarına karşı itibarsızlaştırma ve kamuoyunda olumsuz algı yaratma amacı taşımaktadır. Bu tip haberlerin amacını Düzce kamuoyu çok iyi bilmektedir.

Bilinmesini isteriz ki; bu tarz haberler Belediye Başkanımız ve ekibinin hizmet aşkını ve çalışma şevkini kıramayacağı gibi aksine daha da arttıracaktır.Bu konuda takdiri değerli Düzcelilere bırakıyor, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunuyoruz.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL