Güncel

CUMAYERİ’NDE YIKIM KARARI ALINAN CAMİİLER’İN YIKIMI SIRASINDA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Düzce’de 23 Kasım günü meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen yapıların yıkımı sürüyor. Depremde ağır hasar alan Cumayeri ilçesindeki Ayşe Metin Cami’de yıkıldı. Yıkım çalışmalarına Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu..

CUMAYERİ’NDE YIKIM KARARI ALINAN CAMİİLER’İN YIKIMI SIRASINDA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Düzce’de 23 Kasım günü meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen yapıların yıkımı sürüyor. Depremde ağır hasar alan Cumayeri ilçesindeki Ayşe Metin Cami’de yıkıldı. Yıkım çalışmalarına Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ve vatandaşlar katıldı. Bazı vatandaşlar ve Yaka Mahallesi Muhtarı Mustafa Çakır, yıkım çalışmaları sırasında duygu dolu anlar yaşadı.

Cumayeri Belediye Başkanı Koloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Düzce’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremden etkilenen yapıların yıkımı sürüyor. Depremde ağır hasar alan Cumayeri ilçesindeki Ayşe Metin Cami’de yıkıldı. Yıkım çalışmalarına Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu ve vatandaşlar katıldı. Bazı vatandaşlar ve Yaka Mahallesi Muhtarı Mustafa Çakır, yıkım çalışmaları sırasında duygu dolu anlar yaşadı. 

“CUMAYERİ’NDE 49 AĞIR HASARLI BİNA VAR”

Cumayeri’nde 49 ağır hasarlı bina olduğunu ifade ededen Başkan Mustafa Koloğlu, “Bu hasarlı binalardan 3 tanesi merkezdeki camilerimiz. Yıkım işlemine camilerimizden başladık. Bu hasarlı binaları bir an önce kaldırmak istiyoruz. Çünkü bunlar tehlike arz ediyor. Bir an önce yenisinin yapılması noktasına hızlı şekilde çalışıyoruz.

İlçe merkezimizde bu hasarları ortadan kaldırarak, normale dönmek istiyoruz. İlçe merkezimiz merkez üssünün Cumayeri’ne yakın olması nedeniyle ciddi bir hasar mevcut. Devletimizle birlikte bu hasarları ortadan kaldırıp, yaralar bir an önce sarılır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL