Gündem

CHP İL BAŞKANI CEMŞİT 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, işsizliğin çözüldüğü, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin giderildiği Türkiye’yi inşa edeceklerini söyledi. Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı..

CHP İL BAŞKANI CEMŞİT 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMINI KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, işsizliğin çözüldüğü, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin giderildiği Türkiye’yi inşa edeceklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Yoksulluğun her geçen gün arttığına işaret eden Başkan Cemşit, CHP iktidarın işçinin hakkını alacağını belirterek, şunları söyledi: “Çalışanın üzerindeki vergi ve sigorta prim yükünü indireceğiz. Kamu çalışanları arasında ücret ve maaş adaletini sağlayacağız. Kaçak yabancı işçilikle tavizsiz ve etkin mücadele edeceğiz. Çalışma hayatında kadınlara yönelik negatif ayrımcılık içeren her türlü uygulamaya engel olacağız. Çocuk işçi çalıştırılmasını engelleyeceğiz. İşçi alacaklarında zorunlu arabuluculuk mekanizmasını işçiler lehine düzenleyeceğiz. İş güvenliği ve işçi sağlığı birinci önceliğimiz olacak. Meslek hastalığı hastanelerinin sayısını artıracağız. Sendikalaşmayı ve toplu iş sözleşmesi yapılmasını destekleyecek, sendikalı işyerleri için destek modelleri geliştireceğiz. İşsizliğin çözüldüğü, iş cinayetlerinin son bulduğu, yoksulluk ve gelir dağılımındaki eşitsizliğin düzeltildiği, üreten, istihdam yaratan bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta başka bir bayram daha kutlayacağız. Az kaldı. Türkiye’ye yeniden baharlar gelecek. Size söz…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL