Güncel

BACA VE ÇATI HASARINI İHA İLE TESPİT EDİLECEK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Düzce’de 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin oluşturduğu hasarları tespit etmek için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak yapıların çatı..

BACA VE ÇATI HASARINI İHA İLE TESPİT EDİLECEK

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Düzce’de 23 Kasım’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin oluşturduğu hasarları tespit etmek için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak yapıların çatı ve bacalarında oluşan hasarlar İnsansız Hava Aracı(İHA) ile tespit ediliyor. İHA ile yapılan çalışmaların 20 Aralık tarihine kadar devam edecek. Konu ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde;

“Düzce İli, Merkez İlçesine bağlı mahalle ve köylerde İnsansız Hava Aracı (İHA) BOZKUŞ ile 23/11/2022 tarihinde meydana gelen 5,9 (Mw) büyüklüğündeki deprem afeti nedeniyle yapıların çatı ve bacalarında oluşan hasar durumları tespit edilmektedir. Çalışmalar 20 Aralık tarihie kadar devam edecek.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, envanterinde bulunan, İnsansız Hava Aracı (İHA) BOZKUŞ, gövde uzunluğu 1.26 metre, kanat açıklığı 2.50 metre, gövde yapısı Karbon-Fiber özelliğe sahip, bulunduğu konumdan dikey kalkış-iniş yaparak düz uçuş gerçekleştiren otonom ve manuel olarak yer kontrol istasyonunda komuta ve kontrol edilen hava aracı üzerinde bulunan faydalı yükler vasıtasıyla fotoğraf ve telemetri aktarımı sağlayan, 3 saatlik uçuş süresi, 65-80 km/saat seyir hızına sahip, uçuş menzili 30 km, uçuş yüksekliği ise deniz seviyesinden 3500 metredir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL