Uncategorized

Asrın felaketinden etkilenen 11 il için Düzce’de seçim konteynerleri üretiliyor. Depremzedelerin 14 Mayıs’ta oy kullanacağı konteynerler Düzce’deki 4 fabrikada imal ediliyor. Düzce’de 2 ay içerisinde kurulan 4 fabrikada 800 işçi..

Asrın felaketinden etkilenen 11 il için Düzce’de seçim konteynerleri üretiliyor. Depremzedelerin 14 Mayıs’ta oy kullanacağı konteynerler Düzce’deki 4 fabrikada imal ediliyor.

Düzce’de 2 ay içerisinde kurulan 4 fabrikada 800 işçi 7/24 yürütülen mesai ile deprem bölgesinde oy kullanacak vatandaşlar için özel konteynerler üretiyor. Düzce Valisi Cevdet Atay’ın talimatı ile bölgedeki ihtiyacın karşılanması için tüm işçiler haftanın 7 günü 24 saat sürdürülen çalışmalarda büyük bir özveri ortaya koyuyor.

Depremzedelerin 14 Mayıs seçimlerinde oy kullanacağı konteynerler tıpkı diğer konteynerler gibi 21 metrekare olarak tasarlandı. İçerisinde 2 adet oy verme kabini bulunan koteynerlerde depremzedeler oylarını kullandıktan sonra pusulaları kurulacak sandığa atacaklar.

Seçimde kullanılacak konteynerler daha sonra yaşam alanlarına dönüştürülecek.

Düzce Organize Sanayi Sitesinde kurulan 4 fabrikada günde ortalama 150 konteyner üretiliyor. Seçimlerde oy kullanılacak vatandaşlar için özel olarak üretilen konteynerler dışında, engelli vatandaşlar için, ofis, dükkan ve yaşam alanı olarak ta üretimler devam ediyor.

Düzce Valiliği tarafından kurulan fabrikalarda şu ana kadar yaklaşık 5 bin adet konteyner üretilirken, aynı gün içerisinde afet bölgesine sevki sağlanıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL