UYARILARI DİKKATE ALMAMANIN SONUCU VAKA SAYISI TAVAN YAPTI !

Yapılan bütün uyarı ve denetimlere rağmen vaka sayıları artmaya devam ediyor. Maskesiz ve sosyal mesafeye dikkat etmeden devam eden yaşamsal faaliyetler nedeniyle pandemi servisinde yoğunluk yaşanırken, yetkililer vaka sayılarındaki artış nedeniyle yakın zamanda sağlık kuruluşlarında yataklı hasta kabulünün yapılamamasından endişe duyuyor.

Dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan korona virüs salgınında vaka sayıları artmaya devam ediyor. Dikkatsiz, maskesiz ve sosyal mesafeden uzak yaşam süremeye devam edenler, rehavete kapılarak önlemleri askıya alanlar ve vurdum duymaz vatandaşlar nedeniyle artan vaka sayıları sağlık kuruluşlarının önlerine de yansıdı.


Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil servisin yanında bulunan pandemi servisi önünde uzun kuyruklar oluşurken, ambulanslarda korona virüs pozitif vakalarını, servise taşıyor. Yoğunluğun yaşandığı pandemi servisinde korona virüs pozitif vakalarıyla temas halinde bulunan birçok vatandaş, test yaptırmak için sırasının gelmesini bekliyor.Diğer taraftan, vatandaşların rehavete kapılması, korona virüs ile mücadele uyarılarına uyulmaması halinde vaka sayılarının artmasından ve entübe vaka sayılarında yaşanacak artışlar nedeniyle sağlık kuruluşlarında yataklı hasta kabul edememekten endişe duyuyor. Düzce Valisi Cevdet Atay ise her toplantı ve organizasyonda vatandaşlar önlenmelere uyulması çağrısında bulunarak, vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen yerine getirmeler ve kalabalık ortam ve toplu taşıma araçlarından uzak durulması çağrısı yapıyor.


Alınan tedbirlerin yanı sıra tedbirlerin vatandaşlar tarafından hayata geçirilişinin de önemli olduğu pandemide, yetkililer Düzcelilerden hassasiyet beklediklerini de dile getiriyor.

84 görüntüleme
 

BİZİM DÜZCE HABER

Abonelik Formu

0543 844 54 81

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube

Copyright ©2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz. Bu web sitesi TEKNOLOK YAZILIM tarafından yapılmıştır.