SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA UYMAYAN BİR KİŞİYE CEZA KESİLDİ !

En son güncellendiği tarih: 2 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı Koronavirüs kısıtlamaları kapsamında kurallara uymayan mekanlara ceza yağdı. Körpeşler Mahallesi’nde denetim yapan polisler, kısıtlama kurallarına uymayan pastaneye ve pastanede bulunan bir vatandaşa cezai işlem uyguladı.


81 ilde olduğu gibi Düzce’de de hafta sonlarının belirli saatlerinde uygulanmaya başlanan sokağa çıkma kısıtlamasının 2. gününde ilk ceza kesildi.

Korona virüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoran gibi işyerlerinin saat 20:00’dan sonra sadece paket servis yapabileceklerini açıklamasının ardından polis ekipleri, Düzce genelinde denetim yaptı. Denetimler sırasında yasağa uymayan Körpeşler Mahallesi’nde bulunan ve Düzce Fırıncılar Odası Başkanına ait olan pastaneye 3 bin 150 lira para cezası uygulandı.


Ayrıca pastaneden alışveriş yapan bir vatandaş polis ekiplerine zorluk çıkarttı. Sokağa çıkmanın yasak değil kısıtlama olduğunu savunan şahıs, “Ev zaten burada. Alayımda geleyim diye düşündüm. Ne var bunda. Bu kadar da olmaz. Sıkmayın bizi bu kadar. Daraltıyorsunuz beni. Ben bunu haketmedim. Ben suç işlemedim. Ayrıca bu sokağa çıkma yasağı değil kısıtlama” diyerek kendini savundu. Polis ekipleri sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı gerekçesiyle şahsa cezai işlem uyguladı.19 görüntüleme
 

BİZİM DÜZCE HABER

Abonelik Formu

0543 844 54 81

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube

Copyright ©2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz. Bu web sitesi TEKNOLOK YAZILIM tarafından yapılmıştır.