DÜZCELİ EKİPLER DEPREM BÖLGESİNDE HAYAT KURTARMAYA DEVAM EDİYORLAR !

Büyük iki deprem yaşayan Düzce’de kurulan Düzce Arama ve Kurtarma Ekibi(DAKE) ile birlikte UMKE, Düzce İtfaiyesi arama kurtarma ekipleri İzmir’de deprem bölgesinde göçük altında hayat kurtarmaya devam ediyor.


Gündem Haberi - 01 Kasım 2020 Pazar - 17:32

Ekipler enkaz altında kalan depremzedeleri kurtarma çalışmaların yapıldığı binalarda gece gündüz aralıksız çalışıyor.Afet zamanlarında eğitimli gönüllülerin önemi bir kez daha ortaya çıkmış oldu. İki büyük deprem yaşayan Düzce, bunu en iyi bilen illerden birisi olarak 1999 depreminin ardından kurulan ve o günden bu yana hem eğitim çalışmalarına hem de Türkiye’nin her yerindeki kurtarma çalışmalarına katılarak, hayatlar kurtarmaya devam ediyor. Bu kapsamda DAKE ekipleri de İzmir’de yaşanan 6.6’lık depremin ardından hemen bölgeye gitti. Ekipler Düzce depreminden de edindikleri tecrübe ve süreç içinde aldıkları eğimler İzmir’de enkaz altında çalışmalar yapıyorlar. DAKE ekipleri arama ve kurtarma çalışmalarında etkin rol oynuyorlar.DAKE ile birlikte deprem bölgesinde bulunan UMKE ve Düzce Belediyesi İtfaiye Arama Kurtarma ekipleri de depremde enkaz haline gelen binalarda kurtarma çalışmalarına katılarak, depremzedeleri hayata bağlamak için yoğun çaba harcıyor

2 görüntüleme
 

BİZİM DÜZCE HABER

Abonelik Formu

0543 844 54 81

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube

Copyright ©2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz. Bu web sitesi TEKNOLOK YAZILIM tarafından yapılmıştır.