ÜMİT YILMAZ DÜZCE'NİN SORUNLARINI ANKARADA ANLATTI !


Mhp Düzce Milletvekili Ümi Yılmaz Ankarada Düzce’nin sorunlarını anlatmaya çalışmalarına devam ediyor,Milletvekili Yılmaz Düzce’nin sorunlarını anlatmak üzere söz aldı ve Düzcenin sorunlarını anlatan konuşmasında şu ifadelere yer verdi.


Sayın Bakanım, Sayın Bakanlığımızın kıymetli bürokratları; bütçenizin vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sayın Bakanım, son yıllarda Bakanlığınız tarafından yapılan başarılı çalışmaları yakından takip ediyor ve takdir ediyoruz. Özellikle bölünmüş yol yapımı ve raylı sistemlerde Bakanlığınızın yatırımları takdir ettiğimiz başlı başına yatırımlardandır. Ancak telekomünikasyon ve bilişim alanlarında dünyanın ilerleyiş hızına baktığımızda istediğimiz noktaya gelebildiğimizi söylemek pek mümkün değildir. Sayın Bakanım, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı hakkında söylenecek olumlu olumsuz çok şey var ama genelde olumlu bir bakış açısı taşıdığımızı da ifade etmek istiyorum. Ancak ben seçim bölgem Düzce'nin ulaşım ve altyapıyla ilgili yaşadığı sıkıntılardan kısaca bahsetmek ve Bakanlığınızdan da çözüm üretmesini Düzceli hemşehrilerim adına sizden talep etmekle mükellefim.


Sayın Bakanım, daha önce size getirdiğim konuların başında gelen Düzce Merkez-Kuzeybatı çevre yolu geliyor. Yıllarca Ankara-İstanbul arasında trafiğin yükünü kaldıran ve Düzce Merkezin içinden geçen E5 Karayolu, TEM Otoyolu'nun yapımından sonra bir müddet rahatlamış olsa da günümüzde araç yoğunluğunun artmasıyla tekrar aşırı bir şekilde yoğunlaşmıştır.1999 Kasım depreminin ardından 57'nci Hükûmet devrinde kısa zamanda kalıcı konutların yapılması, Kuzeydoğu Çevre Yolu'nun tasarlanması ve istimlaklarının tamamlanması neticesinden devriiktidarınızda da yol yapılmış ve hizmete açılmıştır. Ancak 2007 yılında doğu kısmı tamamlanan yolun batı kısmı, İstanbul tarafı dediğimiz kısım henüz daha ihale aşamasına bile gelmemiştir. Düzce'de tasarlanan Kuzey Çevre Yolu'nun tamamlanmaması Düzce Merkezde yaşanan trafik yoğunluğunun başlı başına nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle çevre yolunun batı kısmının bitmemesi Zonguldak ve Ereğli istikametinden gelen ağır tonajlı kamyonlar başta olmak üzere -ki biliyorsunuz Ereğli Demir-Çelik Fabrikasında çalışan kamyonlar bu yolu kullanmaktadır- şehir içinde trafiğin sıkışmasının başlı başına nedeni olmaktadır. Bizim Düzce olarak bir an önce bu Kuzeybatı Çevre Yolu'nun yani İstanbul kısmının ihale edilip en azından planlanmasını ve programlanmasını, programa dâhil edilmesini talep ediyoruz.

İkinci bir yolumuz da maalesef, yıllardır tamamlanmayan Akçakoca-Karasu arasındaki yoldur. Özellikle Sapak mevki dediğimiz Akçakoca'nın Sapak mevki dediğimiz kısmından Melenağzı Köprüsü'ne kadar olan yol hâlâ tamamlanmamıştır. Melenağzı'ndan sonra Kocaali ve Karasu tarafında duble yol olmasına rağmen âdeta Melenağzı Köprüsü 2 ülke arasındaki sınır gibi durmaktadır. 2 tane taksinin bile zor yan yana geçemediği yolda maalesef kamyonlar... Hangi kamyonlar? Yine, Ereğli Demir-Çelikten çıkan ve yassı sac taşıyan, Karasu'da yapılan mega endüstri bölgesine yük taşıyan kamyonlar burada yolu içinden çıkılamaz hâle getirmiştir. Orada yaşayan insanlarımız ve o bölgeyi kullanan köylülerimiz bu yolun tamamlanmasından son derece muzdariptirler. Bizim talebimiz, bu yolun da bir an önce -plana, programa alındığı biliyoruz ama- ihalesinin yapılıp... Eğer istimlak olacak bölge gerçekten çok pahalı bir istimlak bölgesiyse bu yolun daha düşük maliyetli istimlak alanına kaydırılarak bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz. Aksi takdirde, geçmiş dönemde yaşanan -birtakım, gerçek facia olan- trafik kazalarının tekrar yaşanmasını istemiyoruz. Yığılca yolunu müteaddit defalar dile getirdim. Yığılca yolunda çalışmalar devam ediyor. Bakanlığınıza bu konuyla alakalı teşekkür ediyorum ama Yığılca yolundaki bu küçük viyadük ve küçük tünelin de bir an önce ihalesinin yapılıp tamamlanmasını talep ediyorum.


Aslında, yollarla alakalı söylenecek çok şey var, Sayın Bakanımıza da ilettik. Ben çözüm olacağına inanıyorum. Bakanlığınızın bütçesinin hem size hem ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışmalarınızda da başarılar diliyorum


32 görüntüleme
 

BİZİM DÜZCE HABER

Abonelik Formu

0543 844 54 81

  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • YouTube

Copyright ©2018 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz. Bu web sitesi TEKNOLOK YAZILIM tarafından yapılmıştır.