TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 124.015
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 9.561
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 72
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.297
"> ">
ALG Reklam
Güncel

İSTANBUL’DAN ÇOCUKLAR İÇİN GELDİ !

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Hasançavuş halkının talebi üzerine harekete geçen İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız, internet erişimini sağladı. Kamuoyunda internetçi abi olarak bilinen Taylan Yıldız ayrıca, ihtiyaç sahibi..

İSTANBUL’DAN ÇOCUKLAR İÇİN GELDİ !
Farmasi

Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Hasançavuş halkının talebi üzerine harekete geçen İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız, internet erişimini sağladı. Kamuoyunda internetçi abi olarak bilinen Taylan Yıldız ayrıca, ihtiyaç sahibi çocuklara tablet dağıttı. Yaklaşık 10 aydır internet erişiminde yaşanan sıkıntı nedeniyle eğitimden mahrum kalan kalan çocukların sesinin Düzce’den değil İstanbul’dan duyulması ise dikkat çekti.

Kamuoyunda İnternetçi Abi olarak bilinen İYİ Partili İBB Meclis Üyesi Taylan Yıldız, 10 ayı aşkın bir süredir internet bağlantısı kesilen, özellikle uzaktan eğitim nedeniyle en çok çocukların ve gençlerin mağdur olduğu Düzce’nin Akçakoca ilçesine bağlı Hasançavuş Köyü’ne uydu internet bağlantısı için harekete geçti.

Köye yeni bir internet verici kurduran Taylan, daha sonra da ihtiyaç sahibi gençlere, kendi olanaklarıyla sağladığı belirtilen 40 tableti dağıttı.

İnternet vericisinin köyün merkezinde bulunan caminin duvarına yerleştirilmesiyle çocuklar yeni tabletleriyle ilk internet deneyimlerini caminin içinde yaşadılar.

“İnternet hayattır”

“Sizce internet nedir?” sorusuna gençlerin “İnternet hayattır” demesi üzerine Taylan Yıldız “Gençler gelecekleri için neyin önemli olduğunu herkesten iyi biliyorlar. Gerçekten de internet eşittir hayat” ifadesini kullandı.

“İnternetsiz Köy Kalmasın” projesine hız vereceklerini söyleyen Yıldız, maddi katkı arayışında olduklarını ve bu güzel projeye destek verecek pek çok kurum, kişi ve sanatçının bulunacağından emin olduğunu kaydetti.

H. DURNA / Düzce Tv

ALG Reklam

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ALG Reklam
alg reklam
alg reklam

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL